na naszych PZW Kostrzyn nad Odrą

Aktualności

Mistrzostwa koło nr 3 spinning

13 listopad 2011 roku, temperatura powietrza -3C, oblodzone brzegi, ozdobione lodową szadzią drzewa i resztki traw na nadbrzeżnych łąkach. Cóż to za wizja? Wstęp do horroru a może do „Królowej Śniegu”? Nie to opis warunków atmosferycznych, panujących w czasie zakończenia sezonu spławikowego przez „Kostrzyńską Trójkę”. Okazuje się, że niema złych warunków do wędkowania, to nie pogoda nami rządzi. Twardy wędkarski „ludek” ma gorące serca i głowy, potrafi tak rozgrzać atmosferę, że topnieją lody. W iście zimowej scenerii członkowie naszego Koła PZW, stawiali namiot, rozkładali ławki i szykowali łowisko na Kanale Warnickim, do rozegrania spławikowych ostatków 2011 roku. Zgrane towarzystwo, miła atmosfera, pyszne ciasto Koleżanki Krystyny, gorąca kawa i herbata (dla dorosłych z wkładką) , to jest to o co chodzi.

czytaj więcej
Mistrzostwa spławik koło nr 3

23 października 2011 roku, na rzece Odra, między Kostrzynem a Ługami Górzyckimi, zorganizowano spinningowe ostatki „Kostrzyńskiej Trójki”. Chłodny i wietrzny poranek nie napawał optymizmem, jednak na liście startowej figurowało 39 zawodników, w tym siedmiu juniorów i dwie panie. Zaczęło się od ustawienia namiotu i ławek oraz zebraniu drewna na ognisko. Jak się później okazało ognisko cieszyło się sporym zainteresowaniem, co chwilę zmarznięci zawodnicy szukali przy nim chwilowego wytchnienia, zwłaszcza ci co zbyt lekko tego ranka się ubrali. Po sprawdzeniu listy startowej przez komisję sędziowską, ruszono do sześciogodzinnego „boju”. Łowiono głównie okonie, które jak się okazało, były tego dnia najłatwiejsze do złowienia.

czytaj więcej
Mosir

Po wielu zmianach terminu, wreszcie się udało. W dniu 9 października 2011 roku rozegrano Spławikowe Mistrzostwa Kostrzyna. Dwa z trzech Kostrzyńskich Kół PZW, tj. „Dwójka” i „Trójka” zorganizowały zawody, wkładając w nie własne środki finansowe. Wsparcia udzielił nam jak zwykle MOS i R Kostrzyn, a zawody zaszczycił swoją obecnością, i je otworzył Burmistrz Kostrzyna Pan Andrzej Kunt. W pochmurny niedzielny poranek do udziału w zawodach stanęło trzydziestu dwóch zawodników i zawodniczek, w tym dwoje juniorów. Wszyscy uczestnicy, wspólnymi siłami rozstawili namiot , ławki i stoły a także numerki stanowiskowe. Po zakończeniu przygotowań, przy porannej kawie rozpoczęto losowanie stanowisk.

czytaj więcej
Mosir

Jak co roku, jesień to czas spinningu, a jak spinning w Kostrzynie, to oczywiście „Puchar Dyrektora MOS i R”. Korzystając z przychylności Dyrektora MOS i R, Pana Zygmunta Mendelskiego, Koło PZW nr 3 Kostrzyn, po raz kolejny było organizatorem spinningowych zawodów wędkarskich. Rankiem 25 września, nad Odrą na wysokości Osiedla Szumiłowo, do startu w zawodach zgłosiło się z terenu Okręgu PZW Gorzów : czterdziestu sześciu seniorów, dwie panie i ośmiu juniorów. Dzień przywitał nas piękną pogodą, humory zawodnikom dopisywały, jedyną niepewną były ryby. Organizator zapewnił jak zwykle namioty, stoły, ławki, nagłośnienie a uczestników częstowano gorącą kawą i ciastkami. Zgromadzonych powitał i zawody otworzył Pan Zygmunt Mendelski. Komisja sędziowska sprawnie przeprowadziła odprawę przed zawodami, przypominając przepisy regulaminu i dano sygnał do startu.

czytaj więcej
dni twierdzy

W dniu 11 września 2011 roku, na prośbę Pana Dyrektora Muzeum Twierdzy Kostrzyn, Koło nr :3 zorganizowało zawody wędkarskie na fosie twierdzy. Zawody były jednym z elementów obchodów „XII Dni Twierdzy Kostrzyn” . W zawodach uczestniczyły drużyny trzech Kół PZW z Kostrzyna nad Odrą, oraz drużyny naszych sąsiadów z Kietz i Zelow. Choć ryb w fosie jest naprawdę dużo, to w czasie zawodów kaprysiły. Myślimy że słabe brania miały związek ze zmiennym ciśnieniem, a i popisy artyleryjskie, uświetniające świętowanie na Starym Mieście, wędkarzom nie pomagały. Mimo wszystkich przeciwności, sportowa walka na łowisku była bardzo zacięta.

czytaj więcej
emeryci

10 września 2011 roku , dzień w którym na wędkarskie spotkanie nad wodą wyznaczyli sobie emeryci i renciści Koła nr 3 Kostrzyn. Dzień można by powiedzieć dziwny, pełen różnych zdarzeń, nerwowych , zabawnych, komicznych i okazji do świętowania, ale wszystko po kolei. Do startu w zawodach zgłosiło się i zostało sklasyfikowanych ośmiu zawodników, w tym jedna przedstawicielka płci pięknej. Stanowiska wędkarskie ustawiono zgodnie z życzeniami startujących, dokonano losowania i rozpoczęły się przygotowania do startu. Przedział wiekowy zawodników biorących udział w zawodach znacznie zróżnicowany, można by rzec, że co najmniej jeden „junior” próbował swych sił w walce z nestorami.

czytaj więcej
spławik

W dniu 4 września 2011 roku, na kanale „Warnickim” rozegrano kolejne zawody spławikowe Koła PZW nr 3. Na starcie stanęło dwudziestu dwóch seniorów, dwie panie i dwóch juniorów. Pogoda można powiedzieć dopisała, niestety kanałem płynęła brudna „bura” woda, a na powierzchni unosiły się kępy powyrywanej roślinności i rzęsy. W takiej sytuacji i ryby kiepsko współpracowały.

czytaj więcej
spławik-grunt

W dniu 9 lipca 2011 roku MOS i R Kostrzyn zorganizował zawody dla dzieci pod hasłem „Wakacje z wędką” . Jak zwykle czynny udział w przygotowaniu logistycznym imprezy mieli członkowie „Kostrzyńskiej Trójki” którzy pomagali organizacyjnie. Pogoda dopisała, humory także i dzieci miały świetną zabawę. Łowiono generalnie drobne rybki w jednej półtora godzinnej turze. Po zważeniu ryb wszystkie dzieci i ich opiekunowie raczyli się pyszną kiełbaską z rożna i napojami.

czytaj więcej
spławik-grunt

W dniu 26 czerwca 2011 roku, na teren kolejnych zmagań wędkarskich wybraliśmy naszą rzekę Odrę, na wysokości Osiedla Szumiłowo. Poranek nad wodą przywitał nas zachmurzonym niebem, z którego po chwili zaczął padać deszcz. W ruch poszły parasole i ubrania przeciw deszczowe, na szczęście tylko na chwilkę. Do boju stanęło dwudziestu dwóch seniorów, dwie panie i dwóch juniorów. Po losowaniu stanowisk zawodnicy rozjechali się na swoje miejsca, niektórzy nie bez kłopotów. Zaczęto przygotowywać wędki, zanęty i przynęty. O godzinie 900, rozległ się sygnał i rozpoczęto łowy. Ryby brały świetnie, dominowały krąpie i płocie, Kilku wędkarzom udało się złowić leszcze.

czytaj więcej
dzień dziecka

W dniu 04 czerwca 2011 roku nad kanałem „Witnickim” zorganizowany został festyn i zawody wędkarskie dla najmłodszych. Nad wodą zgromadziło się wraz z rodzicami i opiekunami czterdzieścioro dzieci. Wędkowano dwie godziny , z przerwą na lody. Rybki dopisywały i dzieci podzielone na trzy kategorie wiekowe miały sporo dobrej zabawy. Łowiono ukleje, krąpie, płocie, drobne leszczyki, przydarzył się nawet jeden linek. Zaskakujące było to jak część najmłodszych sprawnie posługiwała się sprzętem wędkarskim i jaką zaciętość wykazywała w czasie łowienia. Dzieci i młodzież jak przystało na „prawdziwe” zawody, losowały stanowiska i po zważeniu ryb zostały sklasyfikowane.

czytaj więcej
spinningowego mistrzostwa ko�a

W zmiennych warunkach pogodowych, przyszło rywalizować uczestnikom II tury Mistrzostw Koła nr 3. Rano 29 maj przywitał nas deszczem, nieco póniej mieliśmy silny zmienny wiatr, aby na koniec ucieszyć się pięknym słońcem. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Koła stanęło w II turze dwudziestu pięciu seniorów, sześciu juniorów i dwie panie. Ryby jak na zmienną pogodę żerowały dobrze.Tylko duże leszcze jak przystało na doświadczone ryby, były tego dnia wyjątkowo ostrożne. Pobierały przynętę bardzo delikatnie i dlatego słabo się zapinały, co powodowało zrywanie się ich podczas holu.

czytaj więcej

spinningowego mistrzostwa ko�a

No i mamy, zapadły pierwsze ważne rozstrzygnięcia w klasyfikacji wędkarzy Koła nr 3, na rok 2011. W dniu 08 maja 2011 roku na rzece Odrze, wyznaczyli sobie miejsce do rozegrania "Spinningowych Mistrzostw Koła", wędkarze z "Trójki". Jako łowisko wybrano odcinek rzeki od słupa granicznego nr 524 do mostu drogowego w Kostrzynie. Na starcie stanło dziesięciu juniorów, trzy panie i trzydziestu seniorów. Większość ze startujących miała tym razem innym coś do udowodnienia.

czytaj więcejotwarcie sezonu spinningowego

Magiczna data 1 maja, i nie jest to w przypadku wędkarzy tęsknota za pochodami z epoki, jak mawiają wybrańcy narodu "słusznie minionej". Dla przeciętnego wędkarza, który znajomość regulaminów ma powiedzmy średnią, 1 maja kojarzy się jednoznacznie, wreszcie można łowić szczupaki. Już kilka dni przed "magiczną" datą, dało się zauważyć wzmożony ruch w sklepach wędkarskich. Od kolorów kupowanych przynęt gumowych, metalowych i drewnianych można było dostać oczopląsu. Niektórzy koledzy po kiju, jakby zapomnieli że paragon na znaczną kwotę, ze sklepu wędkarskiego, może stać się "dowodem obciążającym" w rozmowie z żoną, hulaj dusza, niech się święci pierwszy maja!

czytaj więcej


nowosc


Opis zdjêcia, a w nim wa¿ne dla nas s³owa kluczowe

No i stało się !!! Sezon 2011 otwarty. W dniu 17 kwietnia 2011 roku nad jeziorem "Radachowskim" spotkała się liczna grupa miłośników moczenia spławika, z Koła PZW nr 3 w Kostrzynie nad Odrą. Nad pięknym i rybnym jeziorem Radachowskim, wyznaczyli sobie spotkanie wędkarze, aby rozegrać I turę "Spławikowych Mistrzostw Koła". Wysokie stany wód, na rzekach, uniemożliwiają rozegranie zawodów wędkarskich w miarę równych warunkach na naszym terenie. Kostrzyńska "TRÓJKA", jednak na taką ewentualność była przygotowana. Grupa jej członków, wspólnie z zaprzyjaźnionym Kołem nr 1 w Słońsku, odbudowała zimą sporo kładek i przygotowała stanowiska dla wędkarzy. Opłaciło się.

czytaj więcejOpis zdjêcia, a w nim wa¿ne dla nas s³owa kluczowe ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE KOŁA PZW NR 3 W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ ZA ROK 2010

W dniu 19 marca 2011 roku, spełniając obowiązek statutowy, Zarząd Koła PZW nr 3 w Kostrzynie nad Odrą zwołał zebranie sprawozdawcze w celu rozliczenia się z działalności za rok 2010 i przedstawienia planów pracy na rok bieżący. Zebranie odbyło się w barze "Duet" w Kostrzynie . W 2010 roku Koło nr 3 zrzeszało 486 członków PZW z terenu Kostrzyna i okolic, w tym 47 członków uczestników. Zarząd Koła w roku 2010 działał w siedmio osobowym składzie, wykonując zadania na rzecz swoich Członków. Tym którzy interesują się działalnością Koła nr 3 a nie mogli z różnych względów uczestniczyć w zebraniu, przedstawiamy kilka faktów z działalności, ujętych w sprawozdaniu z działalności za rok 2010.

czytaj więcej

TERMINARZ OKRĘGOWYCH IMPREZ WĘDKARSKICH NA ROK 2011


Terminarz

pzw gorzow wlkp

Punkty sprzedaży znaczków PZW na rok 2011 Koło PZW nr 3
Kostrzyn nad Odrą
Opis obrazka, a w nim wa¿ne s³owa kluczowe


1. Sklep Wędkarski "SUM" Kostrzyn nad Odrą ul. Kopernika 11 Sprzedaż prowadzona jest w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 17.00 w soboty od 10.00 do 14.00.

2. Sklep Wędkarski Mirosław Rój Kostrzyn ul. Jana Pawła II nr 8 Sprzedaż prowadzona jest w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00 w soboty od 10.00 do 14.00


3. Sklep Wędkarski "Centrum wędkarskie Kacper Ziółkowski" Kostrzyn nad Odrą ul. Mickiewicza 9 Sprzedaż prowadzona jest w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 17.00 w soboty od 10.00 do 14.00


HARMONOGRAM ZAWODÓW WĘDKARSKICH KOŁA NR 3 W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ NA ROK 2011


Harmonogram

Opis obrazka, a w nim wa¿ne s³owa kluczowe