Aktualnościnowosc
W dniu 11 czerwca 2013 roku nasi członkowie koła brali udział w zarybianiu rzek: Odry i Warty, narybkiem sandacza. Z uwagi na bardzo wysoki stan wody są duże szanse na przeżycie ,,maleństwa”. Jak dobrze pójdzie, za trzy, cztery lata będą ,,trzeszczały wędziska”.Zdjęcia z zarybiania znajdują się w dziale galeria.Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka rozegrane w dniu 08.06.2013 Koła nr 3 w Kostrzynie nad Odrą

czytaj więcej1 maj, magiczna data dla spinningistów. Tak też i „Kostrzyńska TRÓJKA” nie mogła tego przegapić, jak co roku wyznaczono ten dzień na inaugurację zawodów spinningowych Koła. Z uwagi na wyjątkowo wysoką wodę na naszych rzekach, zmuszeni byliśmy rozegrać te zawody na jeziorze, wybór padł na Grzybno w okolicach Ośna Lubuskiego. Jest to jedno z najczystszych jezior w naszym Okręgu PZW, obfituje w piękne okonie i szczupaki. Przedłużające się w tym roku chłody, jednak nie napawały zbytnim optymizmem, także informacje od kolegów po kiju z tego terenu, mówiły o nie najlepszych braniach okoni, które wyjątkowo długo nie rozpoczęły solidnego żerowania.

czytaj więcejNatrętny dźwięk budzika brutalnie przerywa błogi sen, ki diabeł ? przecież mamy weekend wreszcie można pospać. Powoli powracająca świadomość odgania resztki snu, przez głowę przetacza się myśl, ZAWODY!!! . Błyskawicznie zrywam się na równe nogi, czajnik na gaz i szybkie oc w łazience. Po śniadaniu pakowanie sprzętu, dokumentacji i w ekspresowym tempie na parking. Tu zaskoczenie, chyba ostatni raz tej wiosny, jeśli wiosną można nazwać to co mamy w tym roku o tej porze, zamarznięte szyby samochodu, zamiast złości na twarzy pojawia się jednak rozbawienie. Jazda na zbiórkę, pierwszą w tym roku, a tam ,już grupka rozbawionych kolegów po kiju i miła atmosfera przesycona żartami wędkarskimi i dowcipnymi, przycinkami w stronę kolegów jak nie przymierzając przed walką bokserską, gdzie przeciwnicy podkreślają swoje walory i oświadczają wszem i wobec że nikogo się nie boją .

czytaj więcejPismo dotyczące Parku Narodowego "Ujście Warty"Czytaj więcejUWAGA WĘDKARZE !!!


Sprzedaż znaków i zezwoleń na wędkowanie w 2013 roku


KOŁO PZW nr : 3 w Kostrzynie prowadzi sprzedaż znaków i zezwoleń na wędkowanie w 2013 roku, w:

1. Sklepie Wędkarskim Kolegi Mirosława Rój w Kostrzynie nad Odrą, przy ulicy Jana Pawła II nr : 8

2. Sklep Wędkarski "Centrum wędkarskie Kacper Ziółkowski" Kostrzyn nad Odrą ul. Gorzowska 22ASprzedaż prowadzona jest w godzinach otwarcia sklepu

Kalendarz zawodów TRÓJKI na 2013


nowosc

Terminarz

TERMINARZ OKRĘGOWYCH IMPREZ WĘDKARSKICH NA ROK 2013


Terminarz

pzw gorzow wlkp


Zgodnie ze STATUTEM PZW, nadszedł czas rozliczeń z wykonania zadań i podjętych działań w ciągu kadencji Zarządów Kół PZW. Tak też i „ Kostrzyńska Trójka” , zwołała na dzień 28 grudnia 2012 roku Walne Sprawozdawczo – Wyborcze zebranie Koła. Zebranie odbyło się jak zwykle w barze „DUET”, obradowano w „drugim terminie”.Zgodnie z porządkiem obrad, sprawozdania składały organa umocowane w strukturze Koła. Najważniejsze jednak, jak zwykle, było sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, która przed spotkaniem kontrolowała działalność Zarządu Koła pod względem finansowym, realizacji podjętych uchwał i całokształtu podejmowanych działań.

czytaj więcej

Składki członkowsko - okręgowe na 2013r
"Okręg PZW Gorzów Wielkopolski"


Tabela składek na ochronę i zagospodarowanie wód w PZW 2013 - okręg Gorzów Wlkp.Zalącznik nr 2 do uchwały nr 24

INFORMACJA DOTYCZĄCA WĘDKOWANIA W OKRĘGU GORZOWSKIM W 2013 ROKU

Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Gorzowie Wlkp. informuje wędkarzy, że w 2013 roku udostępnia do wędkowania nastepujące wody będące w użytkowaniu Okręgu w Gorzowie Wlkp.:

Wykaz wód 2013Dodatkowo wędkarze, którzy opłacą w Okręgu gorzowskim składkę członkowską oraz składkę na ochronę i zagospodarowanie wód będą uprawnieni do wędkowania bez wnoszenia dodatkowych opłat na niżej wymienionych jeziorach i rzekach:

- w gm. Myślibórz

1. jezioro Myśliborskie

2. jezioro Łuba (Głazów) tylko z brzegu

3. jezioro Renice

4. jezioro Czółnów

5. jezioro Wierzbnickie

- w gminie Dobiegniew

1. jezioro Wielkie udostępnione z łodzi od 1 czerwca

2. jezioro Rolewice

3. jezioro Kukwa

4. jezioro Nadolinek – Madolinka

- w gminie Strzelce Kraj.

1. jezioro Buszów Duży

2. jezioro Buszów Mały

3. jezioro Buk Duży

4. jezioro Buk Mały

- w gminie Lubniewice

1. jezioro Lubiąż

- w gm. Międzyrzecz

1. jezioro Bobowicko Duże

- w gm. Krzeszyce

1. jezioro Rudna

- w gm. Słońsk

1. Park Narodowy "Ujście Warty"

ZMIANY W REGULAMINIE AMATORSKIEGO POŁOWU RYB

Polski Związek Wędkarki Okręg w Gorzowie Wlkp. informuje, że uchwałą nr 34 z dnia 8 grudnia 2012 r. Zarządu Okręgu wprowadził na terenie swojego działania górne wymiary ochronne dla niżej wymienionych gatunków ryb:

1. Boleń - do 50 cm i od 80 cm

2. Sandacz - do 50 cm i od 90 cm

3. Szczupak - do 50 cm i od 100 cm

4. Sum - do 70 cm i od 160 cm

5. Lipień - do 30 cm i od 40 cm

6. Pstrąg potokowy - do 30 cm i od 50 cm

7. Okoń - do 18 cm i od 40 cm

* Ujednolicono na terenie działania Okręgu okres ochronny suma na: 1 listopad do 30 czerwiec.

* Łowienie ryb metodą trollingową dozwolone jest na rzece Odrze i Warcie wyłącznie od 1 lipca do 30 listopada.Powyższe obowiązuje od 2013 roku do odwołania* Regulamin Amatorskiego Polowu Ryb 2013

* Uchwala nr 34 z dnia 08/12/2012